Каролина Хърикейнс спечелиха със 7-2 Калгари Флеймс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-03-11 | 15:28:38

Себастиан Ахо и Андрей Свечников записаха по един гол и две асистенции, за да помогнат на Каролина Хърикейнс да победят Калгари Флеймс със 7-2 в неделя.

Ахо и Свечников бяха двама от седемте различни голмайстори за Ураганите, които спечелиха три поредни победи, откакто подсилиха състава си в крайния срок за плейофите.

Джейлън Чатфийлд, Брент Бърнс, Сет Джарвис, Джордан Мартинук и Теуво Теравайнен също отбеляза за Каролина. Джордан Стаал и Йеспери Котканиеми добавиха по две асистенции за Ураганите, при които 11 играчи записаха поне точка.

Чатфийлд каза, че играчите са били заредени с енергия от новите играчи, нападателите Евгени Кузнецов и Джейк Гюнцел, които бяха наскоро добавен към екипа.

„Крайният срок за търговия е голяма част от годината“, каза Чатфийлд. „Да вземем тези две момчета е огромно за нашия екип.“

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Драйдън Хънт и Йегор Шарангович отбелязаха за Пламъците, които загубиха три от последните си четири мача. Дан Владар направи 33 спасявания за Калгари.

Ураганите не направиха ход за вратар, но си върнаха Фредерик Андерсен миналата седмица след дълго отсъствие поради проблем с кръвосъсирването. Андерсен, във втория си старт за четири дни, направи 18 спасявания за Ураганите. Андерсен, най-добрият вратар на отбора, пропусна 49 мача преди завръщането си при домакинската победа с 4-1 над Монреал в четвъртък.

„Знаем тази позиция, това е, трябва да я имате, “, каза треньорът на Каролина Род Бринд'Амур. „По същество добавяме три части едновременно. Ако всичко се съчетае, това е доста добре.“

Каролина добави Кузнецов и Гюнцел преди крайния срок в петък. Кузнецов игра в два мача, чифт победи, откакто дойде от Вашингтон. Guentzel беше задържан с контузия на горната част на тялото, откакто беше придобит от Питсбърг.

„Това прави отбора ни по-добър, това е сигурно, когато добавите такова ниво на умения“, каза Бринд’Амур. „Сега е само въпрос на годност.“

Пламъците играха по-скоро като отбор, който размени ключови играчи в крайния срок и иска да се възстанови. Те загубиха от Флорида с 5-1 в събота и започнаха бавно в неделя.

Калгари отбеляза само два удара през първия период и изоставаше с 4-0, след като даде два гола в първите две минути на втория период.

„Току-що надиграхме, надиграхме се, всичко“, каза нападателят на Калгари Блейк Коулман. „Просто ужасно усилие навсякъде. Просто трябва да разбираш къде си и срещу кого играеш.“

Хънт успя да победи Андерсен за гол при 4:11 през втория период, за да забави временно атаката на Каролина.

Ураганите добавиха още два гола през втория период с един от Бърнс в 13:55 и късен гол от Джарвис 34 секунди преди края на периода.

Ахо, лидерът на отбора голмайстор за сезона, накара Каролина да върви с асистенция на Мартинук в 6:30 през първия период. Ахо го последва с 25-ия си гол за сезона, след умела последователност от пасове с Теуво Теравайнен при 2:37 в края на първото.

Това беше натоварен ден за отбелязване на голове за Ураганите. Петима играчи имаха игри с много точки и Джейкъб Славин стана лидер във франчайза по точки в кариерата на защитник (259 в 648 мача) с асистенцията си във втория период за гола на Бърнс.